Wróć do listy

Raport dostaw LPG do polskich gazoportów na dzień 20.07.2023 r.

Chcesz kupić lub sprzedać LPG, olej opałowy zarejestruj się i daj ogłoszenie na E-OGM.COM.  Gaz LPG do suszarni,  ciepłowni, produkcji , rozlewni zarejestruj się i daj ogłoszenie. Z nami kupisz i sprzedajesz szybciej i bez zbędnej marży. Potrzebujesz paliw na swoją stację daj ogłoszenie, że poszukujesz np. B0 lub B7. Kupuj w internecie, a nie przez telefon. Szkoda Twojego czasu. Chcesz kupić lub sprzedać Licytacja pozwoli Ci na osiągnięcie największych korzyści. W serwisie E-OGM.COM nikt Cie nie oszuka i będziesz miał pewność co do jakości. Cena będzie realna i rynkowa. Tutaj nikt nie generuje dodatkowych marż Twoim kosztem. Wszystko jest transparentne i wiarygodne. 

Aktualna sytuacja w gazoportach:
 
Szczecin: Brak gazowców.  
 
Gdynia:W trakcie rozładunku  ECO DREAM , a na redzie czeka jeszcze SEAGAS LOYALTY. Oba gazowce LPG przyszły z Brofjorden i każdy z ok. 2 tys. ton gazu.


Gdańsk:  Na redzie ECO DOMINATOR z Karlshamn z ok. 3 tys. ton LPG.  
 
Police: brak gazowców. 
 
Już niedługo docierać do Posli będzie gaz z Norwegii, Nigerii i USA. Na redzie w  Karlshamn oczekuje na rozładunek gazowiec BARUMK GAS, który dostarczył ok. 15 tys. ton gazu z portu Bonny w Nigerii. Teraz rozładowuje się ANTWERPEN z Karsto z ok. 20 tys. ton LPG, a 6 sierpnia dotrze kolejna dostawa ok. 40 tys. ton LPG z USA (Port Neches) na gazowcu ORIENTAL JUBILEE. 
 
Propan w kraju na cele grzewcze w najkorzystniejszej cenie można będzie kupić za ok. 1,75-1,80 za L brutto. Przy dużej podaży ceny powinny maleć szczególnie przy tak duzych zapasach w magazynach w USA. Nowy kierunek z Nigerii to kolejna alternatywa dostaw do Polski poprzez Szwecję. Wydaje się, że Preem musi coraz ostrzej konkurować z norweskim Equinor. 
  
LNG Świnoujście:
W trakcie rozładunku lNGSHIPS ATHENA z Freeport w USA (80 tys, ton). 25 lipca dotrze AL RUWAIS z Laffan i 29 lipca Lech Kaczynski z Freeport. Oba gazowce transportują łącznie ok. 160 tys. ton LNG. Magazyny gazu ziemnego zapełnione w 82%. W lipcu można się spodziewać dostaw do gazoportu LNG w Świnoujściu łącznie ok. 500 tys. ton LNG co będzie rekordem. Być może to wydarzenie chcą świętować 30 lipca politycy PiS w Świnoujściu. 

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem