Wróć do listy

Raport dostaw LPG do polskich gazoportów na dzień 24.07.2023 r.

Chcesz kupić lub sprzedać LPG, olej opałowy zarejestruj się i daj ogłoszenie na E-OGM.COM.  Gaz LPG do suszarni,  ciepłowni, produkcji , rozlewni zarejestruj się i daj ogłoszenie. Z nami kupisz i sprzedajesz szybciej i bez zbędnej marży. Potrzebujesz paliw na swoją stację daj ogłoszenie, że poszukujesz np. B0 lub B7. Kupuj w internecie, a nie przez telefon. Szkoda Twojego czasu. Chcesz kupić lub sprzedać Licytacja pozwoli Ci na osiągnięcie największych korzyści. W serwisie E-OGM.COM nikt Cie nie oszuka i będziesz miał pewność co do jakości. Cena będzie realna i rynkowa. Tutaj nikt nie generuje dodatkowych marż Twoim kosztem. Wszystko jest transparentne i wiarygodne. 

Aktualna sytuacja w gazoportach:
 
Szczecin: Awizowany na 25 lipca JAGUAR z Teesport ok. 2 tys. ton.  
 
Gdynia: Awizowany na 25 lipca ECO ROYALTY z Mongstad ok. 2 tys. ton. 


Gdańsk:  Na redzie GAS AMBLAT z Sines z ok. 3 tys. ton LPG.  
 
Police: brak gazowców. 
 
W  Karlshamn rozładował się gazowiec BARUMK GAS, który dostarczył ok. 15 tys. ton gazu z portu Bonny w Nigerii. 6 sierpnia dotrze kolejna dostawa ok. 40 tys. ton LPG z USA (Port Neches) na gazowcu ORIENTAL JUBILEE. Na redzie oczekuje na załadunek ECO DOMINATOR i jeszcze dziś dotrze CAESAR. Oba zapewne po załadunku wrócą do polskich gazoportów. 
 
Propan w kraju na cele grzewcze w najkorzystniejszej cenie można będzie kupić za ok. 1,80-1,85 za L brutto. Rosnące ceny ropy na giełdach to niestety także rosnące ceny propanu (są bardzo mocno skorelowane) ale swoje do ceny dokłada też osłabiająca się złotówka. 
  
LNG Świnoujście:
25 lipca dotrze AL RUWAIS z Laffan i 29 lipca Lech Kaczynski z Freeport. Oba gazowce transportują łącznie ok. 160 tys. ton LNG. Magazyny gazu ziemnego zapełnione w 84%. W lipcu można się spodziewać dostaw do gazoportu LNG w Świnoujściu łącznie ok. 500 tys. ton LNG co będzie rekordem.
 
Paliwa:
PKN ORLEN Świnoujście:
Do wejścia na terminal PKN Orlen w Świnoujściu na redzie oczekuje tankowiec SOLERO z olejem opałowym 19 tys. ton. Olej załadowano w Goteborgu. 
 
Oktan Energy Szczecin:
Na redzie oczekuje STENHEIM z 14 tys. ton ON załadowany w Rotterdamie, a rozładowuje się STEN PONTOS 14 tys. ton ON z Stigsnaes.
 
W Gdyni rozładowuje się SUPERBA z Porvoo ok. 30 tys. ton ON.
Idzie duży tankowiec UOG CONSTANTINE G z ok. 40 tys. ton paliwa z New Orleans. Dojdzie do Gdyni 4 sierpnia. 
 
 

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem