Wróć do listy

Raport dostaw LPG do polskich gazoportów na dzień 31.07.2023 r.

Chcesz kupić lub sprzedać LPG, olej opałowy zarejestruj się i daj ogłoszenie na E-OGM.COM.  Gaz LPG do suszarni,  ciepłowni, produkcji , rozlewni zarejestruj się i daj ogłoszenie. Z nami kupisz i sprzedajesz szybciej i bez zbędnej marży. Potrzebujesz paliw na swoją stację daj ogłoszenie, że poszukujesz np. B0 lub B7. Kupuj w internecie, a nie przez telefon. Szkoda Twojego czasu. Chcesz kupić lub sprzedać Licytacja pozwoli Ci na osiągnięcie największych korzyści. W serwisie E-OGM.COM nikt Cie nie oszuka i będziesz miał pewność co do jakości. Cena będzie realna i rynkowa. Tutaj nikt nie generuje dodatkowych marż Twoim kosztem. Wszystko jest transparentne i wiarygodne. 

Aktualna sytuacja w gazoportach LPG:
 
Szczecin: Awizowany na 1 sierpnia ECO GREEN z Teesport ok. 3 tys. ton.  
 
Gdynia: Na redzie do rozładunku czeka CAESAR z Karlshamn z 2 tys. LPG. Na 31 lipca i 1 sierpnia awizowane 2 dostawy z Brofjorden. Gazowce B GAS MARINER i ECO DREAM dostarczą po ok. 2 tys. ton LPG każdy. 


Gdańsk:  Na redzie GAS AMBLAT z Karlshamn i ECO NEMESIS z Karsto. Każdy załadowany ok. 3 tys. ton LPG. Na 31 awizowany B GAS SATURN z Brofjorden ok. 2 tys. ton LPG, a na 1 sierpnia ECO INVICTUS z Karsto z ok. 3 tys. ton LPG.  
 
Police: brak gazowców. 
 
Do  Karlshamn 6 sierpnia dotrze kolejna dostawa ok. 40 tys. ton LPG z USA (Port Neches) na gazowcu ORIENTAL JUBILEE. Do szwedzkiego gazoportu po gaz idzie rozładowany w Gdańsku ECO DOMINATOR i po załadunku wróci we wtorek do któregoś z polskich gazoportów. 
 
Propan w kraju na cele grzewcze w najkorzystniejszej cenie można będzie kupić za ok. 1,80-1,85 za L brutto. Rosnące ceny ropy na giełdach to niestety także rosnące ceny propanu (są bardzo mocno skorelowane) choć konieczność rozłądunku dużych ilości szczególnie w Gdyni sprzyjać będzię obniżeniu ceny. 
  
LNG Świnoujście:
Magazyny gazu ziemnego w Polsce zapełnione w 88%. Rozładowuje się Lech Kaczynski. W lipcu padł rekord dostaw do gazoportu bo rozładowano tam (włącznie z dostawą na LK) ok. 550 tys. ton LNG. 370 tys. ton (67% dostaw) z USA i 180 tys. z Qataru. 

 

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy się zalogować.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem